Hakkımızda

izmit et logo

Hijyenik ortamlarda sağlıklı etten lezzetli ürünler üretmeyi hedefleyen İzmit Et, 33 yıllık perakende et ve tavuk tecrübesine, İzmit’in kaliteli kasaplarına sucuk üreterek, son kullanıcıya lezzetli, güvenilir sucuklar sunarak başladı.
Tesisimize gelen her et, tam zamanlı olarak haftanın altı günü veteriner hekim tarafından kontrol edilmektedir. Tesisimiz, bakanlık anlaşmalı kurumların periyodik analizleri ve denetimlerinde üretim yapılmaktadır. Bilinçli ve uzman personelimiz standart üstü hijyen hassasiyeti ile imalât yapmaktadır.
Kullanılan ekipmanlar tamamen 304 kalite paslanmaz krom endüstriyel gıda malzemesinden imal edilmiştir. Her üretim günü sonunda tesis tamamen dezenfekte edilmektedir.
Sucuklarımız soğuk hava zincirinden çıkmadan “frigofirik” araçlarla satış yerlerine ulaştırılmaktadır. Farkımız, her kasap için karılma, baharatlanma, çekilme ve dolum işlemlerinin özel olarak, ayrı ayrı yapılmasıdır. Farklı müşterilerin etleri kesinlikle karışmaz. Her et özel olarak işlenirken baharattan başka bir katkı uygulanmaz. Sucuk imalatında tesisimize giren her et, size sucuk olarak aynen geri dönmektedir.
Güvenli, sağlıklı ve lezzetli sucuğu İzmit Et markasıyla isteyiniz.